wz
pozadi

Masáže

Nabízím Vám různé druhy masáží , které můžete využít k relaxaci a upevnění svého zdraví:

1. Klasická relaxační masáž

Dobře provedená masáž poskytne okamžitou úlevu od bolesti , nebo uvolní napětí či stres , ale pokud není prováděna pravidelně , neodstraní příčinu obtíží . Jen u pravidelných masáží lze docílit např. : odstranění únavového syndromu , posílení odolnosti organizmu - imunity , urychlení čištění organizmu , zpomalení stárnutí atd.

2. Reflexní terapie- diagnostika a reflexní masáž chodidel

Je unikátní metoda , založena na stimulaci reflexních ploch na ploškách nohou (rukou). S její pomocí lze nejen diagnostikovat různé poruchy , ale i účinně pomáhat pri chronických i akutních onemocněních. RT startuje samolécebný proces organizmu.

Podstata reflexologie spočívá v masírování reflexních zón nohy . Cíleným působením na reflexní plošky dochází k rozproudění energie v orgánu s nímž je zóna spojena . Většinou lidé ihned po masáži cítí úlevu , protože jejich zdravotní potíže se zmírňují .

3. Lázeňská masáž dlaní a chodidel

Přes stimulaci akupunkturních bodů a genergetických meridiánů které probíhají dlaněmi až do konečků prstů, působí hlubinná masáž dlaní. Stejně jako reflexní zóny chodidel, jsou také na dlaních oblasti, které jsou spojeny s různými orgány a systémy v těle. Pomáhá ke snažšímu odbourávání toxinů z těla. Masáž chodidel působí preventivně, rovněž při suchosti, necitlivých nohách, drsnosti, únavě a popraskaných patách. Osvědčila se při zmírnění akutních bolestí a zlepšuje držení a zdraví orgánů.

4. Masáž teplými lávovými kameny

Magic hot stones se u nás objevuje teprve nedávno jako absolutní novinka. Tato masáž využívá účinku tepla nahřátými lávovými kameny , čímž uvolňujeme napětí ve svalech a harmonizujeme celé tělo . Speciální havajské techniky mají ve spojení s horkými kameny vysoký terapeutický a relaxační účinek. Masáž lávovými kameny dodává životní sílu a dobrou náladu. Svým vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě.

5. Lymfatická drenáž chodidel

Lymfatický systém je v podstatě jediný systém , který odplavuje ven z těla veškeré škodlivé látky - a těch je dnes skutečně nespočetně . Na rozdíl od krevního oběhu nemá lymfatický systém svoji pumpu (srdce). Proto se lymfa v těle pohybuje jen díky stahování kosterních svalů a nitrohrudnímu tlaku. V praxi to znamená , že pokud je tento systém nedostačující , má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby , počínaje nemocemi z nachlazení a konče nádorovými onemocněními všeho druhu .

Výživa a životospráva jsou především prevencí . Účinným řešením jsou právě různé druhy masáží ovlivňující lymfatický systém.

6. Aromatická relaxační masáž

Uvolňující hluboce relaxační terapie, pováděná kvalitními produkty s přídavkem esenciálních olejů. Jejich prostřednictvím je ovlivňována psychika, tělo i mysl. Masáž nastoluje rovnováhu a samoozdravné procesy kombinací hmatů akupunkturních, neuromuskulárních a lymfodrenážních.

7. Indická (antistresová) masáž hlavy

Je léčivé ošetření hlavy,krku, ramen a horních částí paží. Napjaté krční svaly jsou často příčinou bolestí hlavy. Na hlavě je mnoho nervových zakončení. Tato masáž je vnímána jako báječný zážitek, lék na bolesti hlavy, očí a napětí ve svalech krku a ramen. Při pravidelné aplikaci se zlepší kvalita a celkový vzhled vlasů. Pozice v sedě je pro starší osoby výhodnější vzhledem k možným zdravotním problémům s tlakem či pohyblivostí. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory.

8. Orientální čokoládová masáž zad

Patří k vyjímečným terapiím. Uvolňuje namožené svalstvo, navozuje pocit dobré nálady a spokojenosti. Působí k odstranění deprese a stresu, podporuje tvorbu hormonů radosti, zejména endorfinů a serotominu, což napomáhá ke zlepšení nálady. Je vhodná i na citlivou pokožku. Zjemňuje ji, zvláčňuje, tonizuje, zlepšuje elasticitu.

9. Anticelulitidová masáž baňkou

Intenzivní a účinná masáž proti celulitidě a otokům. Celulitida vzniká na základě nesprávné činnosti lymfatického a krevního oběhu. Přispívá k ní nezdravý životní styl - obezita, alkohol, kouření, málo pohybu, nedostatek tekutin, stres atd.

Masáž se zaměřuje na problémové partie stehen, hýždí a břicha. Působí přímo na tukové buňky. Masáž proti celulitidě zlepšuje krevní zásobení problematických partií a má detoxikační účinky.

10. Havajská masáž Lomi Lomi

Lomi Lomi - neboli havajská masáž má kořeny ve staré Polynésii, kde byla praktikována, jako součást léčebných systémů mistrů Kahunů (šamanů). Ti především pomocí této masáže a jejích principů dokázali uvést do souladu, nejen tělo, ale i mysl a ducha člověka.

Hlavní účinky masáže
 1. Uvolnění svalového napětí

 2. Urychlení odplavení odpadních látek

 3. Rozproudění a vyrovnání energie těla

 4. Uvolnění z psychického napětí

 5. zrychlení proudění krve a lymfy

11. Speciální masáže

a. Pro děti- baby dětská masáž

Možnost dotýkat se a být dotýkán je pro dítě potřebou. Tato schopnost vnímat dotyk se přenáší do dalších vztahů, které je v životě čekají. Při masáži dochází k uvolnění potlačovaných pocitů a jejich vyjádření. Při dlouhodobějším provádění masáže se dítě stává klidnější a vyrovnanější osobností. Masáž speciální masážní směsí pro děti zjemňuje zvláčňuje pokožku, éterické oleje mají protizánětlivé a hojivé účinky. Aroma je jemné, bylinné.

Přínos masáží pro dítě
 • Uvolnění a zklidnění při jakémkoli napětí

 • lepší spánkový rytmus

 • Vynikající účinky na trávení, posílení peristaltity střev

 • Stimuluje a zlepšuje krevní oběh

 • V souvislosti se stimulací krevního oběhu se zlepšuje podpora dýchání => dobré okysličování celého rganismu =>rozvoj hrudníku =>správné držení těla

 • Zvyšuje odolnost vůči nemocem

 • Potěšení, radost

b. Pro dospívající- čistící bylinná masáž zad

Speciální masážní směs proti akné je upravena na problematickou a citlivou pokožku. Je tvořena komplexem bylin, které tlumí příznaky akné. Arnika Montana tlumí tvorbu kožního mazu a tím pokožku vysušuje. Tea Tree oil a Manuková silice jsou velice silná přírodní antiseptika, výrazně tlumící projevy akné, aktivně ničící plísně a bakterie. Echinacea působí protizánětlivě, Jalovec zbavuje pleť nečistot, Levandule účinně hojí a regeneruje.

c. Pro dívky a ženy - Luxusní květ růže- masáž zad

Speciální luxusní tělový olej zanechává pokožku samotově hebkou jako lístky růží. Tato úžasná masáž pozitivně ovlivňuje psychiku, přináší pocit harmonie a radosti, uklidňuje mozek a srdce a bystří ducha. Pozitivně podporuje krevní oběh a mírně působí na ženské orgány. Obsahuje vitaminy A, E, F a lecitin.

d. Pro dívky a ženy - Exotická vanilka

Jemná exotická vůně vanilky navodí vnitřní pohodu a harmonizuje psychiku, její teplé tóny Vás připraví na příjemný spánek a sladké sny. Olej pokožku ošetřuje, zvláčňuje, regeneruje a vyživuje.

e. Pro muže - Pivní masáž zad

Je prováděna 100% rostlinným pivním masážním olejem s chmelovým extraktem. Pivní masáž je prováděna vysoce kvalitní masážní směsí přírodních olejů, obohacených o zklidňující a zvláčňující chmelový extrakt. Příjemný prožitek z masáže umocní smyslná hořko-sladká vůně.

f. Pro muže - Vinná masáž zad

100% rostlinný masážní olej s vinnou révou a anticelulitidním účinkem. Vinný masážní olej je kvalitní masážní směsí hroznového, mandlového, slunečnicového a meruňkového oleje. Navíc je obohacen o unikátní anticelulitidní komplex z myrthové pryskyřice a mátového oleje.

12. Reiki

Je nejjednodušší přírodní metoda . Jde o bezpečnou a nenásilnou metodu praktického uzdravování . Reiki je vhodná pro všechny věkové kategorie , osvědčuje se při celkové harmonizaci organizmu a k nastartování samoléčebného procesu . Respektuje všechny léčebné metody a je vhodnou doplňkovou terapií . Reiki je vesmírná životosprávná energie , bezpodmínečná láska . Tam , kde je láska , odehrávají se velké změny a uzdravení .


!!! V jakých případech neprovádět masáže: !!!
 • při zákazu ošetřujícího lékaře
 • vážná onemocnění (hemofílie, osteoporóza)
 • nádorová onemocnění, chemoterapie
 • poruchy prokrvení a krvácivé stavy
 • v době těhotenství
 • těsně po operaci, úrazu, nehodě
 • velmi vysoký nebo velmi nízký tlak
 • alergie
 • horečnatá, infekční onemocnění, kožní onemocnění
 • onemocnění srdce
 • těžké jídlo,opilost, stav pod vlivem psychotropních látek
 • nevolnost, zvracení
 • křečové žíly - u dolních končetin
 • bolesti hlavy, silná menstruace, diabetes, epilepsie - lávové kameny
 • onemocnění cév, epilepsie, lupénka - indická masáž hlavy
 • alergie na čokoládu, atopický ekzém, diabetes - čokoládová masáž

Pozn. Pokud máte jiný, zde neuvedený specifický problém, oznamte ho a společně vybereme, které masáže jsou pro Vás vhodné.
Vytvořil Horák Jakub 2013