wz
pozadi

Spojení masáží s infrasaunou

Nemůžete si vybrat lepší dobu na návštěvu infrasauny, než je doba před masáží. Infrazáření prostupuje pokožkou do těla a ohřívá nejprve svalovou hmotu a klouby. Uvolňuje svalové napětí a případné spazmy. Odstraňuje v některých případech potřebu prvotní prohřívací emulze před masáží. Po návštěvě infrasauny návštěvník pokračuje přímo na masáž.

Infrasauna má prokázané pozitivní účinky

Pobyt v infrasauně podporuje krevní oběh

Proniknutím infračervených paprsků do lidského organismu dochází k prohřátí kůže i vnitřních orgánů, což dává pozitivní stimul vedoucí ke svýšení srdečního objemu a rytmu (dochází k tzv. kardiovaskulárnímu tréninku a následně posílení celého kardiovaskulárního systému).

Dalším důležitým přínosem saunování je hubnutí

Je vědecky prokázáno, že za 30 minut pobytu v infrakabině dojde ke spálení 600ti i více kalorií.

Zlepšení imunitního systému

Následkem navýšení teploty organismu vlivem saunování dochází k usmrcení virů i bakterií nebo přinejmenším k zastavení jejich množení.

Odstraňuje toxické látky z těla

Na rozdíl od běžné sauny je výdej potu v infrakabině minimálně dvojnásobný a vyloučí se jím 3-7 krát vyšší množství ve vodě nerozpustných látek.

Ulevuje kloubům a celkové ztuhlosti, mírní bolesti, omezuje stres a únavu

Co můžete čekat od infrasauny?


Infrasauna a děti

Pokud je vaše dítko stále nemocné a vy nevíte jakým způsobem mu posílit imunitní systém, vydejte se s ním na dětskou masáž s předehřátím v infrasauně. Nahřátí v infrasauně s následnou masáží je ideální způsob pro posilování imunity, prevence onemocnění dýchacích cest a otužování. Pravidelná návštěva školáků, nebo i předškolních dětí, přináší snížení počtu prostonaných dnů na polovinu, zkrácení doby onemocnění horních cest dýchacích na jednu třetinu. Prokázaný byl také příznivý vliv na léčbu astmatu. Tato kombinace rovněž blahodárně působí na neurovegetativní systém, takže děti jsou po něm klidnější, mají větší chuť k jídlu a dobře spí.


Bezpečnostní předpisy infrasauny


Provozní řád infrasauny

Před vstupem do infrasauny se nekrémujte a nepoužívejte ani žádnou další kosmetiku.
Doplňujte dostatek tekutin během celého průběhu saunování.

Nejlépe minerální vodu obohacenou o přírodní komplex minerálů a solí. Doplnění tekutin by mělo odpovídat ekvivalentu ztráty potu v infrakabině. Respektive, čím více se potíte, tím více byste měli doplňovat tekutiny.

Po saunování

Doporučuje se, aby jste se po saunování osušili osuškou. NEDOPORUČUJE SE, abyste si dali sprchu hned po saunování, neboť póry va vaší pokožce budou otevřené.Vytvořil Horák Jakub 2013